O MNIE

Nazywam się Blanca Bożena Społowicz, jestem kosmetologiem z ponad 20-letnim doświadczeniem, certyfikowanym coachem, autorką własnej metody skin coachingu oraz książki „Skin coach. Twoja droga do pięknej i zdrowej skóry”. Jestem też założycielką najdłużej funkcjonującego gabinetu SPA w moim rodzinnym mieście, Bielsku-Białej – Golden Spa oraz właścicielką gabinetu kosmetologicznego w Krakowie.

Do zdrowia skóry musimy podchodzić kompleksowo.
Ogromne znaczenie na proces zdrowienia skóry ma cały program pielęgnacyjny, to jak się odżywiamy, ile wody pijemy, jak odpoczywamy i śpimy. W swojej pracy stawiam bardziej na prewencję, niż na agresywną interwencję. Gdybym miała przekazać moim klientom jedną, uniwersalną prawdę, brzmiałaby ona: „To, co robisz dla skóry codziennie, ma największy wpływ na jej wygląd”.
Zrozumienie wagi tych małych, codziennych kroków podejmowanych dla zdrowia skóry zaowocowało całkowitym zrewolucjonizowaniem mojej pracy i nowym podejściem do codziennej pielęgnacji skór moich klientek. Tak właśnie narodził się skin coaching. Skin coaching jest odpowiedzią na problemy osób, które do mnie trafiają i potrzebują przede wszystkim spersonalizowanych planów pielęgnacyjnych oraz wsparcia w ich wdrażaniu. Piękna skóra to coś, co wymaga cierpliwości i systematycznej dbałości. Proponuję klientkom kilkumiesięczne procesy przemiany skóry, łącząc wiedzę kosmetologa z kompetencjami coacha, czyli kogoś, kto potrafi towarzyszyć w zmianie. I, choć może to się wydawać niewiarygodne, stan „czucia się dobrze w swojej skórze” promieniuje na wszystkie dziedziny naszego życia.

Od wielu lat zgłębiam zagadnienia związane z tak zwanymi „skórami problematycznymi”, dotkniętymi zmianami związanymi z trądzikiem, AZS, skłonnością do czerwienienia się. Moje naukowe zainteresowania dotyczą naprawy bariery rogowej (korneoterapia) oraz spowalniania procesów starzenia skóry, poprzez redukcję stanów zapalnych. Wierzę w koncepcję healthy aging.

Wierzę również w kosmetyczny minimalizm i w wietrzenie kosmetyczek. Wychodząc naprzeciw potrzebom moich klientek, stworzyłam butik on-line, w którym oferuję kosmetyki wybranych, przetestowanych przeze mnie marek.

Jeśli chcesz zapoznać się z moją filozofią pielęgnacji i zacząć wdrażać skin coachingowe rady już dziś, kup książkę Skin coach.

Jeśli Twoja skóra potrzebuje ratunku i długofalowego planu, który – z czasem – przyniesie spektakularne efekty, umów się na sesję skin coachingu online, albo skorzystaj z zabiegów w moim gabinecie w sercu Krakowa.
Zapraszam

Ja w mediach

a

Lorem ipsum dolo r sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore