NAZYWAM SIĘ BLANCA BOŻENA SPOŁOWICZ

Jestem kosmetologiem i coachem, pierwszą skin coach w Polsce i autorką książki „Skin coach. Twoja droga do pięknej i zdrowej skóry”.

Skin coaching jest naturalnym etapem rozwoju mojej największej pasji: wiedzy o zdrowej i pięknej skórze.

Przez 18 lat pracowałam jako kosmetolog, wykonując zabiegi we własnych salonach SPA i wykorzystując specjalistyczną wiedzę z zakresu chemii, medycyny i technologii kosmetyków. Śledziłam rozwój branży i kolejne nowinki.

Zabiegi i profesjonalne kosmetyki stawały się coraz bardziej przystępne, a jednak coraz szybsze tempo życia i stres spowodowały, że stan skóry u większości z nas uległ znacznemu pogorszeniu. Choć producenci kosmetyków obiecywali (i nadal obiecują) spektakularne efekty, rzadko można zauważyć ich skuteczne działanie.

Moje klientki sięgały po coraz silniejsze preparaty, zabiegi lub leki hormonalne, co często pogarszało wygląd skóry.

Zrozumiałam, że w nadmiarze możliwości zapomnieliśmy o elementarnych podstawach pielęgnacji.

O tym, że im mniej kosmetyków na skórze, tym lepiej.

Że aby wyzdrowieć, skóra potrzebuje czasu, a szybkie efekty są możliwe, ale na krótko.

Że stosowanie przypadkowych kosmetyków poleconych w sklepie, próbek doklejonych do magazynów czy korzystanie z modnych zabiegów, które akurat są w promocji, tylko osłabiają naturalną barierę skóry.

Czy to znaczy, że jestem przeciwna używaniu kosmetyków i profesjonalnym zabiegom kosmetycznym?

Nie. W zależności od stopnia nasilenia problemu, jak najbardziej konieczne jest wsparcie profesjonalnego kosmetologa, dermatologa, dietetyka lub innego specjalisty. Moje klientki zawsze mogą liczyć na polecenie im kompetentnej osoby.

Ale, aby efekty były widoczne, konieczna jest systematyczna praca nad zmianą codziennych, kosmetycznych przyzwyczajeń, a czasem całego stylu życia.

Zmiana nawyków to najtrudniejszy element leczenia, dlatego moją wiedzę kosmetologiczną połączyłam z narzędziami coachingowymi, wspierającymi moje klientki w tym procesie.

Tak właśnie powstał skin coaching, który pomógł setkom kobiet i dziewczyn.

KONTAKT DO MNIE:
skin@skincoach.pl

Zapraszam do sklepu internetowego MY SKIN prowadzonego wiedzą i doświadczeniem kosmetologów pod moim przewodnictwem.

MY SKIN http://www.my-skin.pl Zakupy & Konsultacje tel. 570 012 102