Moim wielkim marzeniem jest, żeby każda Polka miała zdrową i piękną skórę, dlatego też opracowałam swoją autorską metodę skin coachingu. Ta idea przyświecała mi również, kiedy pisałam książkę Skin Coach. Twoja droga do pięknej i zdrowej skóry i taki też był cel zeszłotygodniowych warsztatów Skin Coach & Ilua, które odbyły się w Warszawie.

W dbaniu o skórę nie warto wybierać drogi na skróty. Nie ma magicznych zabiegów kosmetycznych, które usuną błędy codziennej pielęgnacji. Prawidłowa pielęgnacja skóry każdego dnia w domu, jest najważniejsza, ale wiem też, że sprawia najwięcej problemów. Jaka pielęgnacja jest dobra dla cery tłustej? A jaka dla suchej? Jak wybrać odpowiedni kosmetyk spośród setek dostępnych na rynku? Co oznaczają te obco brzmiące nazwy substancji w składach kosmetyków? Właśnie na takie pytania chciałyśmy odpowiedzieć z Magdą Aleksandrowicz, biologiem i chemikiem, twórczynią marki Ilua, podczas naszych warsztatów.

Po pierwsze – diagnoza

Warsztaty zaczęłyśmy od pierwszego kroku – diagnozy naszej skóry. Uczestniczki zostały poproszone o zapisanie typu ich skóry, następnie rozpoczęły wypełnienie ankiety, w której miały zaznaczyć cechy swojej skóry, jakie obserwują na co dzień np. widoczne ujścia gruczołów łojowych (potocznie określane porami skóry) lub naczynia krwionośne, nierównomierny kolor skóry, nadmiar sebum czy drobne zmarszczki. O dziwo, nie było to łatwe zadanie! W pośpiechu, który towarzyszy nam każdego dnia, nie zwracamy uwagi na naszą skórę, dlatego nie wiemy, jak wygląda po przebudzeniu zanim nałożymy krem i makijaż. Nie bez wpływu pozostają również czynniki środowiskowe, które mogą uszkadzać naszą skórę i dlatego trudno jest nam określić, jaki typ skóry mamy. Nam udało się wspólnie uporać z tym, nie tak łatwym, wyzwaniem.

Po drugie – odpowiednia pielęgnacja

Każda skóra jest inna i dlatego potrzebujemy planu pielęgnacyjnego „uszytego na miarę”, odpowiedniego dla naszej skóry tu i teraz. Podczas warsztatów każda z uczestniczek otrzymała ode mnie i Magdy Aleksadrowicz indywidualne wskazówki, jak powinna dbać o swoją skórę na co dzień, jakich kosmetyków używać, czego w nich szukać a czego unikać.

Po trzecie – warto czytać składy kosmetyków

Magda Aleksandrowicz jest z wykształcenia chemikiem i biologiem, a o składach kosmetyków, zarówno tych komercyjnych, jak i naturalnych, wie wszystko.

To była duża dawka wiedzy, ale dzięki temu uczestniczki warsztatów wiedzą już jakich substancji należy unikać, co szkodzi skórze, jak czytać daty ważności kosmetyków oraz jaka jest różnica między kosmetykami pseudonaturalnymi, a świeżymi. Jestem pewna, że po tej części warsztatów stały się świadomymi konsumentami rynku kosmetycznego.

To były pierwsze warsztaty Skin Coach & Ilua, a my nie możemy się już doczekać kolejnych!
Dziękujemy wszystkim dziewczynom za uczestnictwo. Było wspaniale!
Zaglądajcie na fb, bo już po nowym roku będę ogłaszać kolejne terminy warsztatów Skin Coach
Academy.

//

3 komentarze on Zdrowa i piękna skóra. Warsztaty Skin Coach & Ilua

 1. Alina
  17 grudnia 2017 at 22:30 (4 lata ago)

  Polecam każdej osobie warsztaty Skin Coach. Można na nich uzyskać dużą dawkę wiedzy na temat własnej skóry oraz jej pielęgnacji. Wspaniała atmosfera i indywidualne podejście to tylko niektóre atuty tych warsztatów.

  Odpowiedz
  • Blanca Bożena Społowicz
   Bożena Społowicz
   18 grudnia 2017 at 21:20 (4 lata ago)

   Dziękuję, Alina! Bardzo miło było Cię poznać i mam nadzieję, że spotkamy się przy okazji kolejnych warsztatów:) Ściskam

   Odpowiedz
   • marta
    1 lutego 2018 at 10:36 (4 lata ago)

    witam, a kiedy w warszawie odbeda sie kolejne warsztaty? pozdrawiam :-)

    Odpowiedz

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarz *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <b> <blackquota cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>twelve + 6 =