SKIN COACHING

Skin coaching to autorska metoda, którą stworzyłam na podstawie wieloletniej obserwacji problemów skórnych klientek trafiających do moich gabinetów.

Podczas trzymiesięcznego procesu dobiorę dla Ciebie spersonalizowany plan pielęgnacyjny i pomogę Ci zmienić codzienne nawyki dotyczące pielęgnacji, diety i stylu życia. Nauczę Cię dobierać kosmetyki na podstawie tego, czego naprawdę potrzebuje Twoja skóra i pomogę Ci zidentyfikować i zmieniać niezdrowe nawyki.

Wiele z moich klientek mówi o błogim poczuciu spokoju, który ogarnia je, kiedy w końcu, po latach (!) poszukiwań doczekują się właściwie dobranej pielęgnacji.

„Czuję się niesamowicie. Pierwszy raz od lat mam tak ładną cerę”

– napisała Justyna Kokoszenko w artykule opisującym moją metodę, zamieszczonym w Wysokich Obcasach. Nie był to artykuł sponsorowany, tylko rzetelny opis skin-coachingowego procesu. Jeśli zastanawiasz się nad podjęciem współpracy ze mną, zachęcam Cię do zapoznania się z tym artykułem.

Efekty niektórych metamorfoz zobaczyć możesz również na moim Instagramie

Jak wygląda współpraca ze skin coachem?

Krok 1: Pogłębiona diagnoza

Po ustaleniu terminu spotkania otrzymasz ode mnie ankietę, którą wypełniasz i odsyłasz przed wizytą.

Pytania w ankiecie są pogłębionym wywiadem na temat pielęgnacji, diety, stylu życia i profilaktyki zdrowia. Każdy z tych obszarów może mieć wpływ na stan Twojej skóry. Na podstawie ankiety przygotowuję się do spotkania.

Już sam akt wypełniania ankiety ma terapeutyczne działanie – pozwala Ci na zatrzymanie się i zobaczenie z jakiego miejsca startujesz. Bez oceny, ale z dużą uważnością na to, co się dzieje w Twoim życiu, ale też na to, czego pragniesz. Być może nikt jeszcze nie zadał Ci pytania: „Jak chcesz, żeby wyglądała Twoja skóra”? Dla mnie Twoja odpowiedź ma czasem o wiele większą wartość diagnostyczną od pytania Cię o to, jaką masz skórę i sięgania po ogólniki typu „skóra sucha” albo „skóra mieszana”.

Wszystkie informacje zawarte w ankiecie są poufne i zostają wyłącznie do mojej wiadomości.

Krok 2: Spotkanie i ustalenie wymarzonego celu

Na spotkaniu ustalamy cel, jaki chcesz osiągnąć podczas kilkumiesięcznego procesu.

W trakcie 1,5-godzinnej konsultacji weryfikuję stan Twojej skóry, wspólnie analizujemy możliwe przyczyny problemu, dotychczasowe nawyki oraz używane przez Ciebie kosmetyki. Proponuję spersonalizowane rozwiązania, dobrane do Twoich potrzeb, ale też aktualnych możliwości oraz stylu życia. I tutaj być może znowu padną pytania, których nikt inny Ci nie zada – na przykład o to, co może stanąć na przeszkodzie w procesie zmiany nawyków, albo kto może Ci pomoc w realizacji wymarzonego celu.

Jeśli to konieczne, rekomenduję skorzystanie z dodatkowej pomocy specjalisty (np.dermatologa, dietetyka).

Ze spotkania wychodzisz najczęściej z odchudzoną kosmetyczką, konkretnym planem, zadaniami domowymi do wdrożenia, ogromnym poczuciem ulgi i ekscytacji. Tym samym rozpoczynasz najważniejszą część skin coachingu: krok po kroku wprowadzasz zmiany w pielęgnacji skóry, diecie i stylu życia.

Krok 3: Zmiana nawyków i monitoring postępów

Skin coaching trwa minimum 3 miesiące –  w przybliżeniu tyle czasu potrzebuje skóra, żeby przyzwyczaić się do nowego sposobu pielęgnacji i zdrowieć. Po 6 tygodniach kontaktujemy się ponownie (30-minutowa konsultacja), w celu monitorowania przebiegu skin coachingu. Jeżeli zajdzie potrzeba, na tym etapie wprowadzamy zmiany w planie pielęgnacyjnym. Spotkania kontrolne prowadzone są zdalnie (Skype, Messenger, telefon).

Gdzie odbywają się spotkania? Czy możliwa jest konsultacja przez internet lub telefon?

Spotkania odbywają się w Gabinecie w Krakowie przy ul. Morawskiego 12/102. Istnieje możliwość konsultacji zdalnych. Proces skin coachingu po naszym spotkaniu jest prowadzony online.

Jak można się zgłosić?

Po prostu napisz do mnie maila na adres skin@skincoach.pl.

Zaplanujemy termin spotkania i wspólnie przywrócimy Twojej skórze piękny i zdrowy wygląd.

a

Lorem ipsum dolo r sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore